Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

            Z inicjatywy uczniów z tej okazji odbywały się lekcje samorządowe, co znaczy, że prowadzili je … uczniowie! Jak co roku, udaliśmy się także do kościoła na Mszę św.. Następnie odbyła się uroczysta akademia z udziałem zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas:

Dyrektor Gminnego Ośrodka Obsługi Szkół i Przedszkoli Pan Jarosław Szwajkowski, sołtys Szczodrowa Pan Franciszek Armatowski, sołtys Nowego Wieca Pan Arkadiusz Karasek, sołtys Bożegopola Królewskiego Pan Wiesław Kolberg, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Wieca z Panią Elżbietą Szczepińską na czele, przedstawicielki Rady Rodziców: przewodnicząca Pani Monika Reclaf oraz Pani Beata Kapitkowska, ksiądz Ryszard Jędrzejak, emerytowani pracownicy szkoły: Pani Aniela Stolińska, Pani Rita Gemba, Pani Krystyna Potrac, Pani Danuta Klinkosz, Pan Roman Kurszewski oraz Państwo Barbara i Józef Ebertowscy, a także rodzice: Pan Wiesław Borkowski, Pan Tadeusz Freda, Pan Józef Kamiński oraz Pan Jacek Chmielewski.

            Dzień ten był również okazją do wręczenia pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym Nagród Dyrektora Szkoły. W tym roku otrzymały je: Pani Anna Redzimska, Pani Anna Olszewska oraz Pani Beata Szwarc.

Ponadto podczas akademii wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe zwycięzcom Szkolnego Konkursu Poetyckiego pt. „Mój Nauczyciel” W kategorii klas I-III zwyciężył Patryk Kamiński z klasy II, w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Wcisłek- uczennica IV klasy.

            Na koniec gościnnie wystąpiły członkinie KGW z Nowego Wieca i zaprezentowały scenkę z „Wesela kociewskiego” pt. Wdowiec w rajbach, atakże kilka piosenek w języku kociewskim. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Wojciech Leszczyński, który angażował do śpiewu nie tylko panie z KGW, ale także zgromadzoną publiczność- gości i uczniów.

            Gromkie brawa na koniec to dowód na to, że program  wszystkim  bardzo się podobał.

(2013-10-11 g.11:30)
Nasza strona używa ciasteczek (ang. cookie). Korzystając ze strony wyrażasz
zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.