Wyniki konkursu na najpiękniejszy karmnik

Szkolny konkurs przyrodniczy pt.,, Najpiękniejszy karmnik dla ptaków”

 

 

             W dniu 03 grudnia  2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. bł. s. Marty Wieckiej zakończyła się kolejna edycja konkursu na ,,Najpiękniejszy karmnik dla ptaków”, w którym uczniowie  mogli wykazać się swoją pomysłowością, inwencją twórczą oraz technicznym zacięciem podczas majsterkowania. Inicjatorką konkursu była nauczycielka przyrody – p. I. Kurszewska. Chęć udziału w konkursie zadeklarowali uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej. Na hasło: ,,Idzie zima, pomóżmy przetrwać ją ptakom” nadszedł odzew ze strony uczniów i na  lekcjach przyrody ustalono zasady konkursu.

                W wyznaczonym terminie uczniowie zaprezentowali swoje ,,dzieła”, tworząc wystawę prac w szkole. Zgromadzono 10 karmników, które zachwycały bogactwem kształtów, formą,  różnorodnością i technikami łączenia materiałów. Jury na czele z zaproszonym leśnikiem z Leśnictwa Szczodrowo p. mgr inż. A. Lewandowskim stanęło przed wielkim wyzwaniem, próbując obiektywnie i bezstronnie ocenić zgromadzone prace, wszystkie bowiem zasługiwały na pochwałę i dyplom. Po szczegółowej i czasochłonnej analizie zgromadzonego materiału jury przyznało:

 

  1. I miejsce –  Lucjan Kapitkowski
  2. II miejsce –  Jakub Rekowski
  3. III miejsce –  Patrycja Kaszewska

 

            Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom na forum szkoły wręczono dyplomy, nagrody książkowe i dyplomy uczestnictwa. Było wiele ciepłych słów i oklasków kierowanych do zwycięzców jak i pozostałych uczestników konkursu.

 

 

 

 

 

(2013-12-03 g.11:00)
Nasza strona używa ciasteczek (ang. cookie). Korzystając ze strony wyrażasz
zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.